Novinky

První ročník meziškolní soutěže o nejlepšího servisního technika

17. a 18. dubna 2023 proběhl první ročník soutěže v Plzni mezi všemi 6 školami zapojenými v projektu SERVIS o nejlepšího servisního technika. Jednotlivé školy vybraly 2 nejzručnější studenty a ti se utkali nejprve 17. dubna v testu znalostí, ve kterém odpovídali na 40 otázek týkajících se různých kategorií domácích spotřebičů a posléze 18. dubna v testu zručnosti ukázali jak si dokáží poradit s manuálem, technickou dokumentací, chybnou hláškou a následným rozebráním a opravou pračky a poté kávovaru.

Vítězem soutěže se stali studenti z pražského CoP&G, na druhém místě se pak umístili studenti ostravské SŠE Na Jízdárně a na třetím místě studenti z SOŠE z Hluboké nad Vltavou.

Studenti odjížděli domu s hodnotnými cenami a vítězný tým i s pohárem za první místo a putovním pohárem soutěže, který po právu tento rok náleží pražské škola CoP&G.

Soutěže se účastnili zástupci plzeňského kraje a také zástupce ministerstva školství, se kterým od začátku celý projekt komunikujeme a které vydalo v roce 2023 záštitu projektu SERVIS.

O akci také psali v některých regionálních denících, například zde:

https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/mladi-sikulove-ze-sesti-kraju-opravovali-v-plzni-pracky-i-kavovary-20230419.html

nebo zde:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-plzni-soutezili-budouci-opravari-domacich-spotrebicu/2353653


Fotogalerie:

Soutěžící týmy


Test zručnosti - pračky


Test zručnosti - kávovary


Vítězný tým z Prahy

První ročník meziškolní soutěže o nejlepšího servisního technika

Jsme členy

Logo

Jsme partnery

Logo